piątek, 4 października 2013

Fotelik samochodowy- Caretero-Shifter- OPINIA

Przyznam szczerze, że mam już za sobą czasy, kiedy to zdarzyło mi się targać ciężką córkę wraz z ciężkim fotelikiem do domu, żeby jej czasem nie obudzić. Dziś zdarza jej się drzemnąć podczas podróży, ale później grzecznie wstaje, a nie drze papę na cały regulator obudzona. Cieszę się tym spokojem i cieszę się, że moge przedstawić Wam jeden z fotelików marki Caretero.

Dzięki akcji Testero, do której się zapisałam dostałam do testowania fotelik Shifter. Disajjjnerski wygląd od razu przypadł do gustu mojej córce, która z przyjemnością w nim jeździła.

Jest to fotelik stworzony z myślą o bezpieczeństwie dzieci starszych o wadze 15- 36 kg. Jego konstrukcja pozwala zmieniać wymiary w zależności od wzrostu naszego dziecka, więc spokojnie można się nie przejmować sytuacją, w której trzeba wymienić na inny model.

Dzięki zdejmowanej tapicerce nie musimy się martwić o rozlane soczki czy inne ubrudzenia, ponieważ po wypraniu jest ona tak samo miękka i ładna jak nowa. Tapicerka ma podszycie gąbkowe i nic nie ciśnie ani nie uwiera, a sam materiał nie łapie szybko brudu. Wykonana jest z delikatnego, trwałego materiału o solidnym wykończeniu. Każda część fotelika ma odrębną tapicerkę, więc bez problemu można uprać tylko zabrudzony element.


Fotelik ma trzy punkty przejścia pasów bezpieczeństwa, które mocno trzymają naszego skarba w objęciach nie krępując przy tym ruchów wielkiej wiercipięty. Bardzo łatwo i prawidłowo się zapina.
Sama konstrukcja tego cuda jest wykonana z mocnego tworzywa, które ma za zadanie dobrze chronić i zapewniać maksimum bezpieczeństwa małemu podróżnikowi, a także maksymalnie ułatwić życie rodzicom.
Jednym przyciskiem zmieniamy rozmiary gładkim ruchem jednej ręki.
Uwaga, mój pierwszy filmik w sieci więc  zrozumcie jeśli coś nie tak ;)
video


Jeszcze jedno posiada on Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa ECE R44/04.


Wymiary (szer./dł./wys.):
50/44/67-85cm

Waga: 7,3kg


Jest to sprzęt, który po prostu kładzie się na tylne siedzenie i finito. Dobrze przylega do fotela w aucie i stabilnie się trzyma. Pasy należy przeciągnąć, umieścić w odpowiednich otworach i już można spokojnie zacząć wyprawę. Zapinanie pasów jest bardzo łatwe, o wiele łatwiejsze niż w poprzednim naszym foteliku. Pasy płynnie przechodzą przez otwory. Raz zamontowany pas pozostaje przeciągnąć tylko pod podłokietnikiem, co znacznie przyspiesza przygotowanie do jazdy.

Zmienia wymiary zarówno na wysokość jak i na szerokość, przez co nasze dziecko komfortowo może poruszać się po drodze, a my - zatroskani rodzice mamy pewność, iż latorośl jest bezpieczna.


Ale nie tylko zmiana wymiarów pozwala wygodnie podróżować, ponieważ Shifter ma regulowane nachylenie w dwóch stopniach, co bardzo ułatwia sprawę gdy córka się prześpi.
Uwaga, mój drugi filmik w sieci ;)
video

Jeśli już o spaniu mowa, to dzięki zagłówkowi z bocznymi osłonami główka nie ucieka i przecież jest dodatkowo chroniona w razie zderzenia bocznego. Jest on na tyle szeroki, że pozwala dziecku spokojnie zwiedzać świat za szybą.

Podłokietniki są profilowane i uprzyjemniają podróż. Fotelik w swej konstrukcji posiada również boczne osłony zwiększające bezpieczeństwo.

Dla mnie wygodne jest to, że regulacja jest bardzo płynna i łatwa. Fotelik jest dosyć ciężkawy, ale nie aż tak, żeby samej nie dać mu rady.Jazda w tym foteliku przyniosła Kudłatej wyjątkowo wiele przyjemności. Kolorystyka przypadła jej do gustu, a mała nie marudziła i nie grymasiła.  Czuła się dobrze i z trudem przyszło jej rozstanie z tym sprzętem. Niestety Matka Samotna dziecku nie mogła sprawić takiego prezentu więc przepraszamy jak na razie stary fotelik i żałujemy, że trzeba było się pożegnać.

Kudłata w roli głównej i lalka użyta do sesji:


A co na to sama zainteresowana mi rzekła, zupełnie nie pytana:
"Mamo ten fotelik jest o wiele większy od tamtego i mnie nie ciśnie.- Chodzi o to, iż stary fotelik nie reguluje sie w ten sposób.
" Wygodnie mi tu i widzę co jest za oknem.- Rzeczywiście fotelik ma bardzo mięciutką tapicerkę.